Niemal przez cały okres trwania zarabiania w sieci bezsprzecznie można uznać, że najlepiej zarabia się na polecaniu. Warto dodać, że nie składają się na to tylko i wyłącznie zarobione pieniądze. Chodzi o sam proces.

Firmy już od dawna wiedzą, że najgorzej jest pozyskać nowych klientów. Nie chcą wydawać setki tysięcy na reklamę, zatrudnienie pracowników, itp. Trzeba przyznać, że jedną z takich firm, która odpowiednio sobie to wymyśliła jest Avon. Konsultantki zarabiają na sprzedanych kosmetykach. Firma przesyła im katalog, który następnie wędruje po ich koleżankach, itd. W końcu każda kobieta z nich korzysta, więc zarobek jest pewny.

Sama firma nie bawi się w zatrudnianiu pracowników, otwieraniu nowych lokali. Tak samo jest i w sieci. Zarabianie w Internecie poprzez polecanie to korzyści zarówno dla firm jak i dla nas. Prowizje są różne, ale w wielu sklepach bardzo wysokie. Jeśli mamy stronę i posiadamy pewną grupę odbiorców warto zainteresować się właśnie programami partnerskimi. Możemy polecać książki, rowery, telewizory, kremy, a nawet wibratory.

Każda firma chętnie podejmie z nami współpracę. Jeśli chodzi o same zarobki to zarabianie w Internecie w ten sposób może spokojnie być naszym głównym źródłem dochodu. Najniższa krajowa jest spokojnie do osiągnięcia, nawet bez siedzenia przez komputerem ośmiu godzin dziennie. Najważniejsza jest jednak odpowiednia baza osób. Nie możemy im na siłę proponować towaru.

Następnie program partnerski. Jeśli prowadzimy blog turystyczny polecajmy książki turystyczne, sprzęt sportowy, itp. Na początku czytajmy regulaminy partnerstwa. Ważna jest również prowizja dla nas od sprzedaży. Dziś możemy nawet otrzymać 40% ceny. Dlatego zarobki wielu ludzi wahają się średnio w granicach 4-5 tysiące złotych.

Jak widać zarabianie w Internecie w ten sposób to fantastyczna alternatywa zarobku dla osób, które mają blogi. A dziś takich jest sporo. Mimo to tak wielkie zarobki nie przychodzą od razu, gdy nie mamy odpowiedniej grupy odbiorców. Dlatego na początek warto zastanowić się nad stworzeniem ciekawej strony dla niszy, a następnie promowanie produktów.