Uzależnienie od gier jest chorobą

Jeśli wstajesz rano i natychmiast siadasz do komputera, nie sprzątasz, jesz byle co, myślisz tylko o graniu, znaczy to, że jesteś uzależniony. Uzależnienie od gier komputerowych i wirtualnego świata jest chorobą. Osoba uzależniona odcina się od realnego świata, ceni tylko świat wirtualny. Nie rozumie swojego problemu i uważa, że inni czepiają się jej bezpodstawnie. Na próby pomocy reaguje alergicznie nie chce takiego wsparcia. Jak walczyć z uzależnieniem od gier komputerowych?

Jak zerwać z uzależnieniem od gier komputerowych?

Po pierwsze należy zrozumieć własne uzależnienie.
Po drugie koniecznie trzeba pozbyć się źródła zła, czyli gier. Odinstalowywanie gier jedna po drugiej jest znakomitym sposobem na zwalczenie uzależnienia.
Po trzecie oderwij się od komputera i udaj się do realnego świata. Zrozumienie, że uzależnienie jest chorobą powinno być impulsem do wprowadzenia zmian we własnym życiu.
Po czwarte koniecznie trzeba poszukać pomocy psychologa lub zapisać się do grupy terapeutycznej. Czas zmienić własne życie. Komputer daje wiele możliwości, ale osoby uzależnione cierpią przebywając wyłącznie w wirtualnym świecie. Świat realny jest ciekawy, różnorodny, pełen emocji. W realnym świecie można znaleźć przyjaźń, miłość oraz znajomości i kontakty. Współczesny świat niesie wiele zagrożeń – uzależnienie od gier komputerowych jest tylko jednym z nich.