Każda firma powinna mieć stronę internetową. Ale oczywiście nie tylko firmy stawiają współcześnie na Internet, w którym ludzie internetowej publiczności pokazują swoje talenty, zainteresowania, dzielą się swoją wiedzą oraz promują. Na serwisach internetowych znajdziemy dosłownie wszystko, w tym również wiele treści.Pierwsza zasadnicza informacja – teksty na stronach muszą być wartościowe i unikalne. Ludzie często pozwalają sobie na dużo luzu w Internecie. Jednak szczególnie w przypadku stron firmowych nie jest to najlepszy pomysł. Przygotowując tekst na ulotkę, bądź do czasopisma, staramy się, jak tylko możemy, natomiast w Internecie nie przywiązujemy większej wagi do tego, co publikujemy. Jest to ogromny błąd. Jeżeli nasze teksty nie będą przygotowywane ze starannością, nigdy nie wzbudzimy zaufania ludzi i ludzie nie będą nas traktować poważnie.

Jeżeli zależy nam na tym, aby więcej osób czytało to, co umieszczamy na stronach (nawet jeśli jest to opis oferty), musi to być napisane tak, żeby ludzie chcieli to czytać (czyli również bezbłędnie).Jesteśmy intelektualistami, a słowa, których nie rozumieją inni, są częścią naszych codziennych wypowiedzi. Fajnie, ale niekoniecznie w tekstach na stronach. Oczywiście wszystko zależy od tego, o czym nasza strona internetowa jest i jakie treści na niej zamieszczamy. Jeżeli nasz serwis ma czytelników takich, jak my, spokojnie możemy używać trudnych słów i popisywać się naszym literackim językiem.Jednak jeśli prowadzimy firmową witrynę, czy chcemy, aby nasza strona trafiła do szerokiej grupy odbiorców, powinniśmy stosować język łatwy, trafiający do wszystkich ludzi. Nawet jeśli znamy masę trudnych słów, powinniśmy zachować je dla ludzi, którzy je rozumieją.

Możemy zabłysnąć wśród znajomych w rozmowie. Na witrynie powinniśmy pisać, jak najprościej. Co nie oznacza oczywiście, że powinniśmy pisać z błędami. Przekazy bezbłędne, ale proste.Merytoryczna część tekstów to jedno, a drugie to umieszczenie ich na stronie tak, by łatwo się było z nimi zapoznać i łatwo je było odnaleźć. Za to odpowiada oczywiście proces, którym jest tworzenie stron www. My natomiast powinniśmy zadbać o to, by nagłówki dobrze prezentowały zawartość, dzięki temu zaoszczędzimy czas internautów i ułatwimy im dotarcie do tego, czego poszukują.Z jednej strony profesjonalne tworzenie stron www skupia uwagę na wyglądzie serwisu, na jego funkcjonalnościach. Z drugiej strony my, jako właściciele strony, musimy zadbać o to, aby treści, w tym wszystkie teksty były bezbłędnie przygotowane, unikalne i wartościowe. Jeżeli sami nie czujemy się na siłach, aby stworzyć treści na strony, możemy zlecić to profesjonalistom, którzy świadczą takie usługi i mają doświadczenie w tworzeniu tekstów na potrzeby Internetu.