Szybki internet pomaga

Dzięki szybkiemu internetowi można oglądać film bez zawirowań. Szybki internet sprawia, że film i muzyka odtwarzane są bez zawirowań, a komputer “nie muli”. W Polsce internet dostarczany jest przez UPC, Inea i ASTER. Mobilny internet w komórkach czy tabletach zapewniają Polkomtel, Orange oraz T-Mobile. Polkomtel i T-Mobile zapewniają szybki i wydajny internet, dlatego warto korzystać z takich właśnie rozwiązań.

Średnia szybkość dla Polski wynosi 11,36 Mb/sekundę. Dla porównania w Korei Południowej jest to 20,5 Mb/s, Szwecji 17,4 Mb/s, a w Szwajcarii 16,2 Mb/s. Hong Kong również szczyci się dostępem do internetu o średniej szybkości 15,8 Mb/s. W Danii internet jest nieco wolniejszy – 14,0 Mb/s, a w Rumunii jego szybkość wynosi zaledwie 13,1 Mb/s. Polska w tym zestawieniu wypada jeszcze skromniej, ponieważ szybkość internetu wynosi 10,6 Mb/s. Nie są to jednak dane stałe, dlatego warto monitorować zestawienia i sprawdzać jak szybki jest internet zapewniany przez różnych operatorów.

shutterstock_240678277

Szybki internet dla fanów komputerów

Szybkość internetu jest parametrem ważnym dla wszystkich maniaków komputerowych i osób poszukujących najlepszych internetowych rozwiązań. Wolny internet przeszkadza w sprawnej pracy i zaburza oglądanie filmów czy słuchanie muzyki w internecie.