Studia online – realna możliwość czy wymysł?

Studiowanie stało się istotnym sposobem podnoszenia kwalifikacji. Coraz więcej osób po maturze podejmuje studia. Studiowanie online stało się ciekawą możliwością podnoszenia kwalifikacji w domu, w czasie wolnym. Można studiować siedząc na własnym tapczanie, można studiować online. Dwa razy w roku należy odwiedzić uczelnię, aby zdać egzaminy i potwierdzić własne starania edukacyjne. Studiowanie online przestało być już kaprysem, a stało się nieocenioną szansą dla osób podnoszących własne kwalifikacje zawodowe. Na co dzień można pracować, a studiom oddawać się w weekendy. Zjazdy online organizowane są w weekendy. Student od 9.00 lub 10.00 rano studiuje przez kilka godzin, otrzymuje zadania, uczy się. Takie studiowanie także nie jest wolne od wysiłku, ale jednocześnie jest łatwiejsze. Nie trzeba jeździć na uczelnię zbyt często, a testy i egzaminy zalicza się online, w wirtualnym otoczeniu.

Studiowanie online kosztuje tyle samo, co studiowanie na uczelni, ale jest wygodniejsze. Trzyletnie studia kosztują około 15 000 złotych lub kilkanaście tysięcy euro czy dolarów amerykańskich. Studenci mogą zgłębiać wiedzę online nie tylko na polskiej uczelni. Jest to ogromna zaleta takiego systemu studiowania, która uzyskać dyplom renomowanej europejskiej lub amerykańskiej uczelni.

Podsumowując, jeśli ktoś ma ochotę podnosić kwalifikacje, a nie ma czasu na dojazdy, to może uczyć się na uczelni wirtualnej. Szczególnie wygodne jest to w przypadku uczelni zagranicznej, bywanie w Londynie czy Berlinie kosztuje, zabiera sporo czasu i odbiera możliwość zarabiania pieniędzy podczas zagranicznych wyjazdów.

Fotolia_71638458_Subscription_XXL