Szydełkowanie w Polsce wszystkim kojarzy się z robótkami ręcznymi naszych babć. Kiedyś kobiety w ten sposób ozdabiały swoje domy pięknymi firanami, czy zdobionymi obrusami. Teraz na świecie wraca ten trend, jednak w trochę innej formie.

Śledząc zagraniczne blogi, możemy zobaczyć piękne maskotki dla dzieci lub ubranka. Bardzo często kobiety robią także dla siebie modne swetry lub czapki.
Początkowo nauka prostych łańcuszków zajmuje bardzo dużo czasu, jednak po kilku dniach nauki jest to bardzo ciekawy sposób na relaks. Jest to bardzo łatwy sposób, by mieć najmodniejsze ubrania, nie wydając fortuny w drogich sklepach. Jednak na początku musimy nauczyć się odróżniać słupki, nauczyć się jak uszyć ubranie w danym rozmiarze. Dobrym początkiem będzie, jeżeli poprosimy o to zaufaną starszą panią lub koleżankę, która już wcześniej zaczęła robótki ręczne. W Polsce jest ich jeszcze mało, nie ma również dobrej lektury, która może nam pomóc, jednak zagraniczne kobiety wstawiają swoje dzieła nawet w formie filmików „krok po kroku”.

Gdy poznamy już cały skomplikowany proces powstawania różnych części garderoby czy zabawek możemy wymyślać swoje, nowe wzory. Tylko co zrobić ze wszystkimi zalegającymi rzeczami, które stworzyłyśmy? Rękodzieło jest bardzo trafnym prezentem dla każdego. Możemy stworzyć niepowtarzalny wzór dla znajomych, czy rodziny. Marzeniem dziecka jest mieć niepowtarzalną zabawkę, dlatego dla swojej pociechy możemy zrobić sympatyczną, uśmiechniętą maskotkę, której nie będzie miało inne dziecko.

Oprócz tego możemy stworzyć ozdoby świąteczne. Wielkanocne zajączki, czy bożonarodzeniowe mikołaje. Na choince mogę się pojawić ręcznie zrobione dzwonki czy anioły.

Jednak to wszystko jest przypływ naszej kreatywności. Zamiast tracić czas na bezużyteczne czynności, zastanówmy się, czy nie warto dla chwili relaksu poświęcić się robótkom ręcznym. A oprócz tego zawsze mieć prezent na każdą okazję.