Czy jeszcze kilkanaście miesięcy wcześniej ktoś by mógł przewidzieć dzisiejsze sukcesy rynkowe tabletu?

Urządzeniem, które zaczęło podbijać rynek był aparat komórkowy dotykowy. lecz nikt nie mówił o również dotykowym komputerze mobilnym. Czy fabrykanci tabletów mogli wtenczas myśleć o podobnym tryumfie?.Chyba tylko specjaliści  z branży mieli świadomość, co się będzie działo.. Sprzedaż tabletów w roku bieżącym jest raczej tylko wstępem do poważnej kampanii sprzedażowej. Specjaliści prognozują, że rok następny stanie się jeszcze lepszy dla tabletów.Co spowodowało ofensywę tabletów?Co się stało, że tablet aż tak „zawojował” rynek? Co znęciło dotychczasowego użytkownika pecetu do kupna tabletu?

Żeby na tak postawione pytanie odpowiedzieć trzeba przeanalizować kilka aspektów. Użytkownicy elektroniki potrzebowali komputera lekkiego, z bardzo wydajną baterią, i niedużych rozmiarów. Tablet spełnił te oczekiwania. Otrzymaliśmy urządzenie spełniające wszelkie wymienione kryteria. Najlżejsze tablety ważą sporo poniżej jednego kilograma. Mowa o urządzeniach 10 calowych. A jak wykazały testy przeprowadzone przez samych użytkowników bateria tabletu przy pełnym obciążeniu wytrzymuje nawet 8 -10 godzin. Nie wszystkie tablety, ale z pewnością spora ich liczba może się pochwalić tak wydajną baterią.  Wymieńmy cztery: Samsung Galaxy, Asus Transformer, Lenovo Think Pad i tablet Kiano Pro 10 DualSystem operacyjny AndroidWiele użytkowników nadaje na potężne różnice między OS Android, a Windowsem Ratunkiem dla tych osób może być pojawienie się na rynku nowego produktu Microsoftu, czyli tabletu Surface z systemem operacyjnym Windows 8 Jeśli zaś chodzi o Androida, to przy dłuższym ?zapoznaniu się ? z systemem – okazuje się. że wcale „nie taki diabeł straszny”Sklep Google PlayMożemy śmiało stwierdzić, iż market z grami i aplikacjami jaki zaoferowało Google z poziomu Androida był strzałem w dziesiątkę. Początkowo określany Android Marketem, nie tak dawno zmienił nazwę na Google Play. Microsoft nigdy nie proponował czegoś podobnego ze swojej platformy Windowsa. Przynajmniej nie tak, jak to ma miejsce w Androidzie.. Statystyki mówią, że ilość programów w Google Play jest oceniana na ponad 650 tys. i stale rośnie.

Pod tym względem Android przebił już nawet słynny AppStore, czyli sklep Apple. Google Play oferuje dużo programów i gier darmowych. W wielu przypadkach nie ustępują one tym płatnym. A jeśli chodzi o ceny gier i programów, to nie są one wygórowane – rzędu kilku, kilkunastu, czasem kilkudziesięciu złotych. Jak ktoś chce najnowszy hit – zapłaci może ciut więcejPisanie na ekranieW jaki sposób piszemy na tablecie? Otóż po kliknięciu np. w okno wyszukiwarki klawiatura pojawia się na ekranie. I wtedy wstukujemy żądaną frazę.. Za pewną niedogodność użytkownicy uznali to, iż klawiatura przesłania pół wyświetlacza w momencie pisania na niej. Oczywiście jeśli to nas denerwuje możemy dokupić tradycyjną klawiaturę do tabletu, podłączaną na kabelek USB, czy też połączyć się bez przewodu na moduł bluetooth.System operacyjny Android w porównaniu z iOS od AppleAktualnie ( rok 2012) Android jeszcze przegrywa z Apple, czyli tabletem iPad. Proporcjonalnie 65% rynku zgrania tablet z emblematem „nadgryzionego jabłuszka”. W każdym razie trend rynkowy pokazuje, że już w roku 2013 możemy być świadkami dogonienia iPada przez Androida Decydującym czynnikiem będzie pewnie cena. Ale, czy wyłącznie cena ma znaczenie?