Internet jako rynek sprzedaży

W internecie sprzedawane są różnorodne produkty. Pytanie, które z nich są najbardziej popularne? O dziwo nie są to e-książki, wideo czy raporty informacyjne. W rzeczywistości bardzo mało e-książek jest sprzedawanych w internecie. Dlaczego tak się dzieje? Może internauci coraz mniej czytają? Taki może być realny powód takiego postępowania.

Fotolia_58640227_Subscription_XXL

Co sprzedaje się w internecie?

W internecie sprzedają się świetnie różnorodne produkty: kosmetyki, ubrania, artykuły żywnościowe. Elegantki szukają wyprzedaży i kupują w internecie markowe torebki, eleganckie szaliki oraz to, co sprawia, że wyglądają elegancko i podobają się każdemu.

Dobrze sprzedają się produkty związane z kulturą – bilety do kina i na koncerty. Bilety do teatru i opery sprzedają się znacznie gorzej. Znakomicie sprzedają się wycieczki i podróże – wiele osób rezerwuje wyjazdy krajowe i zagraniczne w ten właśnie sposób.

Furorę robią zakupy internetowe dzięki którym w internecie można kupić różnorodne produkty za połowę ceny. Taka oferta jest pożądana w każdym kraju – wyjazd za 300 zamiast 600 złotych? Sukienka za 50, zamiast 100 złotych? Weekendowa wycieczka za 200, a nie 400 złotych? Gdzie takie atrakcje można znaleźć? Na portalach zakupów grupowych dostępne są na pewno. Oszczędności są ważne, dlatego kupowanie w internecie może być sposobem na zachowanie pieniędzy w portfelu.