Google Trend to serwis, z którego możemy dowiedzieć się wiele na temat tego, jakimi tematami interesują się ludzie w danym zakresie czasu oraz w danym miejscu na Ziemi. Wiele osób wchodzi na tę stronę i z ciekawości sprawdza, czym interesują się ludzie, ale również jest to serwis wykorzystywany przez reklamodawców, a nawet naukowców. Z Google Trend możemy dowiedzieć się również tego, czym interesują się ludzie w 2020 roku.

Koronowirus i walentynki

Jeśli włączymy w Google Trend opcję ostatnich 30 dni, to jeśli dzisiaj mamy koniec lutego 2020 r. to uzyskamy wyniki najpopularniejszych wyszukiwań w Google w ostatnim miesiącu, czyli w lutym 2020 roku i w końcówce stycznia 2010 r. Okazuje się więc, że polscy internauci wyszukiwali w tym czasie zagadnienia takie jak koronowirus, walentynki, reprezentacja Nowej Zelandii w krykiecie, a także wpisywali w Google takie hasła jak: Kobe Bryant – koszykarz, wirus – typ czynnika zakaźnego.

Koronawirus

Co ciekawe, w Google Trend możemy również sprawdzić poszczególne dziedziny. I tak możemy dowiedzieć się, że na początku roku 2020 r. ludzie interesowali się w dziedzinie finansów takimi tematami jak: oprogramowanie Turbo Tax, agencja rządowa Internal Revenue Service, a także wpisywali w wyszukiwarkę Google takie hasła jak: Programa Universidade para Todos, firma H&R Block, a popularność zyskały hasła: wheres my refund, irs refund tracker i turbotax log in.

Z kolei w dziedzinie hobby i wypoczynku zyskują na popularności takie hasła jak data 1 lutego, Święty Walenty, symptomy koronawirusa i świstak amerykański gryzoń. W ciągu ostatnich trzech miesięcy ludzie interesowali się również w dziedzinie rekreacji hiszpańską loterią świąteczną, Nowy Rokiem i oczywiście świętami Bożego Narodzenia, wpisując w Google hasła takie jak Vhristmas and holiday season. Wyjeżdżając na wakacje brali też pod uwagę obecność koronawirusa. Biorąc pod uwagę wszystkie te wyszukiwania można powiedzieć, że koronowirus jest najpopularniejszym tematem początku roku 2020.