Kamień w pralce jest jedną z najczęstszych przyczyn ich pogorszenia. Często stosowanie specyfiki chemicznych jest nieopłacalna – po 1-2 latach mogliśmy zrobić nową pralkę. Jak skutecznie radzić sobie z tym problemem? Oto niektóre maszyny proste tanim sposobów.

Do umieścić kilka starych szmat ani chusteczek i wlać 3-4 saszetki kwasu cytrynowego. Pralka koncentruje się na najwyższą temperaturę i najdłuższy programu prania. Wlewamy octu do pralki (1 butelki) i impregnuje się wodą do bębna. Mamy ustawić program najdłuższy i najwyższy mycie temperatury. Kiedy woda w zbiorniku będzie zatrzymać pralkę na kilka godzin. Po tym czasie, włącza się do zestawu do naszego programu. Nie bój się, że gumy i innych części maszyny przesiąkną zapachu octu – nic nie będzie miał miejsca. Z akt sody oczyszczonej dokładnie jak kwaśności – wlać do bębna 3-4 paczki sody, umieścić przycisk ściereczką i ustawić najdłuższa i najwyższa temperatura programu. Aby zapobiec kamień raz w miesiącu, aby wlać sodę do prania lub kwas cytrynowy (1-2 torebki) i postępować jak wyżej. Pamiętaj że kamień nie spełnia tylko z bębna!

Po Takie procedury odnoszą się także do innych części maszyny – Oczywiście, te, które można uzyskać to możliwe. Tylko nie rób tego bezpośrednio po umyciu, bo można spalić wodą, co może wypływać z pralki! Te same metody użyć podczas czyszczenia czajnika, ale w mniejszych ilościach.