Stron internetowych jest mnóstwo

Stron internetowych jest bardzo wiele. Internetowe zasoby wydają się być nieograniczone. Internauci mogą czerpać z nich wiedzę, informacje, szukać sposobów zarobkowania. Internetowa sieć jest tym, czego potrzebuje każdy człowiek, który pracuje w biurze, reklamie, hotelu, firmie. Internet oszczędza czas i pieniądze – dzięki internetowi można czytać gazety polskie oraz obcojęzyczne, czerpać wiedzę i nie krążyć po bibliotekach, księgarniach, archiwach. Internet stał się współczesnym bożkiem. Wiele informacji jest dostępnych w internecie, ale doświadczeni internauci wiedzą, że nie wszystkie są wartościowe. Niektóre internetowe strony i encyklopedie zamieszczają nieprawdziwe informacje. Zaglądania na takie strony należy się wystrzegać. Po cóż cytować kłamliwe dane?

4

Ile wiedzy w internecie? Wiedzy w internecie jest sporo. Młodzież i dorośli chętnie korzystają z kursów oraz szkoleń publikowanych w tym medium – zarówno płatnych, jak i bezpłatnych. Dzięki internetowi można doskonalić umiejętności cyfrowe, językowe, IT, ogólne, np. z dziedziny architektury, historii, historii sztuki. Taka wiedza pozwala rozwijać się i budować ogólną wiedzę – nie każdy ma w sobie taki pęd do ogólnej wiedzy, ale część osób lubi uczyć się i poznawać świat.

Dochodząc do konkluzji, stron internetowych są tysiące, jednak nie każde godne są uwagi. Zachęcamy do znalezienia najlepszych i zgłębiania ich, a wiedza pozyskana w ten sposób na pewno zaprocentuje. Należy mieć też świadomość, że internet nie zastąpi innych źródeł informacji – książek i czasopism, filmów dokumentalnych, dlatego warto również do takich zasobów sięgać.