Popularność portali społecznościowych

Portale społecznościowe stały się bardzo popularne. Na nich zakłada się konta internetowe. Na takich portalach można pokazać zdjęcia, zamieścić cytaty, publikować informacje o sobie samym. Można także czatować z innymi użytkownikami internetu.

Portale zakupowe zyskały popularność – można na nich kupić prawie wszystko, od żywności począwszy na ubraniach, kosmetykach i eletronice kończąc. Takie portale działają przez całą dobę i przez ten czas można na nich wszystko

Portale zakupów grupowych

Na portalach zakupów grupowych można kupić wszystko: wycieczkę, wczasy, kosmetyki, książki, elektronikę i wiele innych rzeczy. Takie portale stały się popularne z uwagi na liczne rabaty, obniżki oraz szeroką ofertę.

Portale informacyjne

Portale pełne informacji ogólnych stały się popularne, ponieważ coraz mniej osób kupuje gazety i czasopisma. Portale informacyjne są pełne informacji ogólnych z kraju i ze świata.

Portale randkowe

Osób samotnych obecnie nie brakuje, ale takie osoby mają okazję znalezienia przyjaciół lub stałych partnerów online. Nie muszą odwiedzać wielu barów, pubów, jeździć na urlopy do ciepłych krajów, aby znaleźć przyjaciela lub Internet stał się skarbnicą informacji oraz kopalnią zasobów dla osoby w każdym wieku. Nie trzeba już szukać w gazetach i czasopismach, aby znaleźć niezbędne informacje.