Jeśli potrzebujesz parę czarnych spodni, ale nie chce się z pewnych względów kupić nowych, należy rozważyć przebarwienie, tych które już posiadasz. Dobry efekt farbowania uzyskasz wybierając jasne spodnie wykonane z włókien naturalnych i najlepiej bez plam. Można farbować stare, wyblakłe spodnie wyglądają jak nowe.

Jeśli spróbujesz ufarbować spodnie w paski lub z dowolnym wzorem, ale należy pamiętać, że po zafarbowaniu będzie nadal widoczny w różnych odcieniach czerni. Sprawdź informacji o materiale na spodnie etykiet. Ufarbować spodnie równomiernie, materiał musi zawierać co najmniej 60% włókien naturalnych, takich jak bawełna, wełna i jedwab. Jednakże, jeśli materiał nie jest w 100% naturalny, nie osiągnąć pełny, nasycony koloru.

Napełnij wiadro lub tonąć dwanaście litrów ciepłej wody. Nie należy używać plastiku zlewu lub włókna szklanego, ponieważ jest barwione barwnikiem. Aby osiągnąć intensywny kolor wody powinna wynosić 60 stopni C. Za pomóc wyjąć szybę z wiaderka dwie szklanki wody. Rozpuść proszku w wodzie i mieszać aż do całkowitego rozpuszczenia. Aby osiągnąć intensywną czerń należy stosować dawki podwójnej barwnika niż jest to zalecane dla opakowaniu. Wlej barwnika rozpuszczonego w wiadrze z gorącą wodą i bardzo dokładnie wymieszaj. Dodaj 1 łyżka proszku do prania w wiadrze w celu zwiększenia równości i pół szklanki octu zwiększenie intensywności koloru.