Korzystanie z internetu jest coraz łatwiejsze

Internet kiedyś przypisany był niejako wyłącznie do domowego komputera. Komputer był stacjonarny i nie można było go nigdzie zabrać. Dzisiaj komputery są przenośne – pojawiły się notebooki, laptopy, netbooki, tablety. Takie komputery wkłada się do specjalnej torby lub plecaka i zabiera ze sobą. Dzięki temu nie ma już problemu z używaniem komputera poza domem. Przenośne komputery bardzo często wyposażane są w przenośny internet. Taki internet pozwala na dostęp do zasobów wszędzie: w domu, pracy, kawiarni, barze, na rynku, w parku, w środkach komunikacji takich, jak pociąg, autobus, metro i wiele innych.

Fotolia_61668339_Subscription_XXL

Osoby, które nie chcą nosić ze sobą dużych komputerów czy notebooków mają internet w telefonie komórkowym, smartfonie, ipadzie czy ipodzie. Te urządzenia są niewielkich rozmiarów i mieszczą się nawet w niewielkiej damskiej torebce czy kieszeni. Dzięki temu stały dostęp do informacji jest gwarantowany. Pokolenia naszych rodziców i dziadków w wolnych chwilach wyglądają przez okno. Pokolenia osób w wieku 20-30 lat prawdopodobnie zestarzeją się z głowami w tabletach, a właściwie w urządzeniach nowszej generacji.

Dzisiaj internet mamy w kieszeni i korzystamy z niego niemal wszędzie. Dostępne są także hotspoty, czyli miejsca, w których spokojnie można z zasobów internetu korzystać. W takich miejscach (w rynkach miast, kawiarniach, itp.) można korzystać z wi fi, czyli internetu bezprzewodowego. Jedynie wpisując pewne hasło, a czasem nawet hasło nie jest konieczne.