Biorezonans to innowacyjna metoda wymyślona na początku XX wieku, związana z filozofią medycyny chińskiej, a w szczególności akupresurą. Według osób stosujących ten rodzaj terapii może ona pomóc na pasożyty, bakterie, boreliozę, a nawet w przypadku uzależnień.

Czym jest Biorezonans?

Terapia została wymyślona przez niemieckich naukowców – lekarza Franza Morella oraz inżynierów. Opracowali metodę MORA, która polega na wykorzystaniu wibracji elektromagnetycznych do diagnostyki oraz leczenia chorób. Według teorii każdy patogen posiada własną specyficzną częstotliwość drgań, które wywołuje, dzięki czemu można wykryć ich obecność w ludzkim organizmie. Terapia biorezonansem polega na wprowadzeniu drobnoustrojów chorobotwórczych w drgania, które powodują ich rozpad. Dodatkowo, terapia ma wzmacniać naturalną energię człowieka, wyrównać poziom fal mózgowych oraz wpływają na pracę narządów.

Jak wygląda badanie biorezonansem?

Badanie to odbywa się na siedząco. Niezbędne jest trzymanie dwóch metalowych końcówek, które podłączone są do aparatury, podczas gdy przez ludzkie ciało przepuszczany jest prąd o różnych częstotliwościach Podczas badania można odczuwać nieprzyjemne mrowienie w rękach. Całość może być czasochłonna – może trwać nawet do dwóch godzin. Długość badania jest zależna od rozległości problemów zdrowotnych. Wyniki badania uwzględniają stan narządów, poziom hormonów, alergie pokarmowe, obecność pasożytów oraz miejsca ich lokalizacji.

Biorezonans a alergia

Badanie pozwala na wykrycie alergii pokarmowych, nawet takich, które nie ujawniają się w tradycyjnych testach. W niektórych gabinetach prowadzi się odczulanie za pomocą tej metody.

Biorezonans a uzależnienia

Terapia ma również pomagać w zwalczaniu nałogu nikotynowego lub alkoholowego dzięki przyspieszonemu oczyszczaniu organizmu z wszystkich toksyn.

Biorezonans w walce z pasożytami

Główne założenia biorezonansem jest leczenie pasożytów Według opinii zwolenników tej metody tradycyjne sposoby laboratoryjne mają duże ograniczenia diagnostyczne i nie zawsze wszystko wykrywają. Niemal u każdej osoby poddanej badaniu biorezonansem diagnozuje się różnego rodzaju robaki bądź ameby. Odrobaczenie to pierwszy krok w terapii zdrowotnej, ponieważ zakłada się, że każda obecność pasożytów w poważny sposób osłabia organizm oraz uszkadza jelita.

Biorezonans za  i przeciw

Zalety:

  • Rzetelna, nieinwazyjna diagnostyka,
  • Terapia nie ma skutków ubocznych,
  • Możliwość skutecznego leczenia chorób wirusowych,
  • Metoda celuje bezpośrednio w patogeny chorobotwórcze,
  • Wykrywa prawdziwe przyczyny chorób,
  • Terapia oparta jest nie tylko na usuwaniu patogenów, ale też wzmacnia organizm.

Wady:

  • Czasochłonność badania,
  • Wysokie koszty leczenia – jeden zabieg kosztuje kilkadziesiąt złotych, a często potrzebna jest wielomiesięczna kuracja,
  • Pojawiają się opinie, że skuteczność metody opiera się na założeniu placebo.

Sprawdź wady i zalety tej metody w gabinecie w Łodzi Bioanna

Podsumowując o biorezonansie

Przy każdej chorobie pojawiają się zaburzenia drgań elektromagnetycznych narządów oraz występują drgania czynników obciążających takich jak np. borelia. Wpływając na drgania organizmu można pobudzić go do zdrowienia, a neutralizując drgania czynników szkodliwych spowodować ich wydalenie z organizmu (jak w przypadku toksyn i metali ciężkich), zniszczenie ich (przy boreliozie, kandydozie, gronkowcem) oraz wygaszenie reakcji na nie np. w przypadku alergenów.