Internetowa rzeczywistość

Internet daje wiele możliwości jego użytkownikom: dzięki temu medium można komunikować się ze światem, płacić rachunki, znajdować szybko oraz sprawnie informację. Jest to medium nowoczesne, szybkie, ważne, ale czy lepsze od realnego życia? Na to pytanie odpowiemy sobie w niniejszym tekście.

Czy wyłącznie internet?

Fotolia_71129051_Subscription_XXL

Młode pokolenie przedkłada intenet nad realne życie. Unika kontaktów ze znajomymi, nie ma przyjaciół, a życie towarzyskie prowadzi wyłącznie w internecie. Jest to smutne, ponieważ zubaża. Nasi rodzice i dziadkowie dzięki internetowi wiedli znacznie ciekawsze i bogatsze życie. Internet nie zastąpi przyjaciół i rodziny. Jest narzędziem, niezbędnym, ale jedynie narzędziem. Żyjemy w realnym świecie, a internetem powinniśmy się jedynie wspomagać. Internet niesie też zagrożenia. Okradane są konta internetowe, dzieci poznają pedofilów w internetowej sieci. Nie jest to bynajmniej pożądane rozwiązanie. Dlatego każdy z nas powinien być świadom wad i zalet internetów. Czuwanie nad dziećmi oraz ich bezpieczeństwem w sieci jest zadaniem rodziców. Każdy z nas jednak powinien sam dbać o własne bezpieczeństwo w sieci, aby móc uniknąć ryzyk. Internet wspiera działalność firm, pomaga im sprzedawać produkty, jest znakomitym rozwiązaniem. Jednak nie jest to rozwiązanie bez wad. Aby dobrze funkcjonować w internecie, trzeba stosować firewalle, czyli zabezpieczenia przed hakerami oraz systemy i programy antywirusowe.

Internet jest potrzebny, ale trzeba umieć go używać – ostrożnie, dbając o to, aby nie niósł ryzyka i nie niszczył naszego życia.