Internet. Cudowny wynalazek bez którego obecnie nie wyobrażamy sobie życia. Oprócz wielu niezliczonych zalet ku zdziwieniu niektórych posiada też wady. Tak to prawda. Posiada wady. Z niedowierzaniem zapytacie jakie? Otóż odpowiedź na to pytanie znajdziecie poniżej.
Po pierwsze i najważniejsze Internet niesie za sobą wiele zagrożeń, będących wynikiem nieumiejętnego korzystania z jego możliwości. Przyczynia się do rozpowszechniania przestępczości w sieci tych mniejszych i tych bardziej poważnych: plagiatów, bezczelnego łamania praw autorskich, pornografii, a nawet pedofilii.

Internet w nadmiarze zaburza relacje między ludzkie. Jeszcze kilka lat temu dzieciaki spotykały się na podwórku, dziś realnie spotykają się tylko w szkole, a nawet tam bardzo mocno ich relacje są umieszczone w sieci. To przerażające że siedząc obok siebie nie rozmawiają bezpośrednio, a przez komunikator czy portal społecznościowy…

Internet w nadmiarach powoduje bardzo silne uzależnienie i oderwanie od rzeczywistości, taki człowiek nie odróżnia fikcji od realnego życia, co jest niebezpiecznie nie tylko dla niego, ale też dla najbliższego otoczenia.

Hakerzy. Sprytni złodzieje wirtualni, którzy ograbiają nas z realnych pieniędzy.

Internet nie zawsze daje nam dostęp do prawdziwych informacji. W świecie wirtualnym bardzo łatwo jest o przekłamanie, złą interpretację faktów.
Internet zabiera nam dużo czasu. Zbyt wiele. Siadamy przed komputerem na 5 minut, no może góra 10 a nagle robi się z tego godzina, dwie, trzy… Czary mary. Nie kontrolujemy tego, a naprawdę warto iść na spacer czy też spotkać się z kimś bliskim. Ewentualnie wyjść do ludzi. To z pewnością bardziej poszerzy nasze horyzonty.

Wirusy te okropne wirusy… niszczą nasz komputer i cenne pamiątki w postaci np. zdjęć które się na nim znajdują.
To nie jest tak że Internet ma same wady. Absolutnie nie. Umiejętnie wykorzystany bardzo może nam pomóc w życiu. Jednak trzeba korzystać z niego z umiarem. Świat realny wbrew pozorom ma nam więcej do zaoferowania niż ten wirtualny.