Internet nie dla każdego

Dzieci i młodzież coraz częściej oglądają filmy i programy w internecie. Jest to ich ulubiona rozrywka. Jednak internet nie jest idealnym miejscem dla młodzieży. Dzieci i młodzież powinny korzystać z internet przez maksymalnie dwie godziny dziennie. Rodzice powinni czuwać – muszą wiedzieć jakie filmy oglądają ich dzieci w internecie, jakimi grami się bawią. Nie dlatego, że chcą ograniczać własne pociechy, ale z uwagi na zagrożenia, które niesie ze sobą wirtualny świat.

Kontrola rodzicielska i bezpieczeństwo

Rodzice powinni założyć kontrolę rodzicielską i czuwać nad tym, co ich pociechy chcą obejrzeć, aby nie stanąć w obliczu z problemami. Dzieci samowolnie lubią łamać zakazy i oglądać to, co sprawia im przyjemność, a nie to, czego chcieliby ich rodzice. W ten sposób docierają na zakazane strony i oglądają treści przeznaczone wyłącznie dla osób dorosłych.

shutterstock_82022080

Internet do nauki, nie tylko do zabawy

Dzieciaki chętniej korzystają z internetu niż z książek. Wolą grać i bawić się niż uczyć i poznawać świat. Rodzice mogą pokazać dzieciom wartościowe strony i uświadomić, że internet może im zapewnić sporą dawkę wiedzy. Dzieciaki zasługują na to, co najlepsze, a rodzice mogą być dla nich przewodnikami w świat internetu. I tego należy dzieciom oraz ich rodzicom życzyć. Internet stał się niezbędny, jednak nierozważne korzystanie z niego może każdego – niezależnie od wieku – wpędzić w kłopoty.