Edukacja jest ważna

Nie każdego stać na płatną i drogą edukację. Jednak za kursy i szkolenia nie zawsze trzeba płacić krocie. Są to nieraz bardzo duże kwoty. Jednak istnieje całkiem szeroki wachlarz kursów internetowych. Dzięki wyszukiwarkom internetowym można znaleźć bardzo dobry i zupełnie nieodpłatny kurs. Tutaj prezentujemy jedynie kilka z nich. Siedząc wygodnie w domu, nawet w siarczysty mróz, można pobierać wiedzę z internetu. Znakomite rozwiązanie, a jego nieodpłatny charakter jest dodatkową zaletą.

Edukacja dzięki youtube

Na youtube obejrzeć można różne filmiki edukacyjne, dzięki czemu zdobywanie wiedzy staje się realną przyjemnością, a nauka przekazywana obrazowo jest bardzo przyjemna. Youtube oferuje kursy w językach polskim, angielskim, niemieckim i wielu innych. W sieci filmiki zamieszczają użytkownicy tej sieci.
Każdego dnia można też uczyć się z portali typowo edukacyjnych. Na przykład coursera także prezentuje filmiki edukacyjne podzielone na działy i rozdziały, dzięki którym wiedza z różnych dziedzin jest przekazywana w sposób lekki, łatwy i przyjemny. Coursera zapewnia wykłady uznanych akademików z uniwersytetów Yale, Stanford, Princeton, Uniwersytetu Londyńskiego i wielu innych. Oprócz kursów z dziedziny IT, matematyki, nauki oferowane są kursy z literatury, filozofii, historii muzyki i sztuki.

Nieodpłatne kursy

Portal Udacity.com powstał w 2011 roku. Na stronie znajdują się nieodpłatne kursy z matematyki, biznesu i obsługi komputera.
KhanAcademy.org przekazuje wiedzę w formie filmików – na portalu umieszczono ponad 4200 filmików z różnych dziedzin. Strona istnieje od 2006 roku i zdobyła już sporą popularność wśród internautów z różnych krajów.

Powyższe portale przekazują wiedzę w języku angielskim. Jest to wielka zaleta, ponieważ można uzyskać wiedzę i doskonalić znajomość języka angielskiego jednocześnie.