Angry Birds to gra, która powstała w 2009 roku i początkowo skierowana była do użytkowników komputerów osobistych. Jej ogromna popularność sprawiła, że jej twórcy postanowili stworzyć także wersję na smartfony. W ten sposób powstała aplikacja będąca połączeniem gry zręcznościowej i logicznej, która przez kilka tygodni była najpopularniejszą grą w amerykańskim sklepie Apple`a, a ilość pobrań jej wszystkich części liczona jest obecnie w miliardach. O popularności serii gier może świadczyć fakt, że Angry birds stanowi markę samą w sobie: powstają filmy o tym tytule, biżuteria z ich motywem, obudowy na telefon, kapcie, kubki i wiele innych gadżetów.

W dużym skrócie można powiedzieć, że polega ona na wystrzeliwaniu za pomocą procy ptaków w kierunku świń umiejscowionych w różnych punktach. Obecnie jest to jedna z najpopularniejszych gier na smartfony i inne urządzenia mobilne. Chociaż jej fabuła jest prosta i pozornie mało interesująca to jednak bardzo wciągająca i z każdym kolejnym etapem coraz bardziej emocjonująca i wymagająca.

Stopniowo poznajemy coraz nowsze rodzaje ptaków, możliwe jest korzystanie z różnych dodatków, jak np. super proca, spotykamy się z różnego rodzaju barierami, za którymi kryje się nasz cel. Największą jej zaletą jest jednak to, że jest ona bezpłatna.