Do podstawowej pielęgnacji włosów wystarczy szampon i odżywka. Jednak jeśli włosy są wyjątkowo suche, zniszczone i łamliwe, nie rosną zbyt szybko, a co najgorsze – licznie wypadają, trzeba użyć mocniejszego środka DrHair, który pozwoli intensywnie zregenerować i wzmocnić włosy. Ampułki umożliwiają działanie nie tylko wzdłuż łodygi włosa, ale także oddziałują na cebulki, czyli najważniejsze, newralgiczne miejsce. To właśnie od stanu cebulek włosów zależy to, czy włosy będą zdrowo rosły i wyglądały.

Ampułki na wypadanie włosów – co trzeba o nich wiedzieć?

Ampułki to niewielkie fiolki zawierające płyn, który wciera się w skórę głowy. Otwartą ampułkę należy zużyć od razu, ponieważ płyn pozostawiony pod wpływem czynników zewnętrznych mógłby utracić swoje wartości. Kuracja ampułkami na łysienie trwa zwykle określony czas (do określenia tego czasu przydatna będzie ulotka dołączona do opakowania) i okazuje się, że jest o wiele skuteczniejsza, niż zwykła pielęgnacja odżywkami lub maskami do włosów.

Ważne jest jednak to, że trzeba robić przerwy w używaniu ampułek – kuracja nimi powinna być jednorazowa i odbywać się co jakiś czas. Po zużyciu wszystkich ampułek należy odstawić je na kilka miesięcy, aby włosy i ich cebulki nie przyzwyczaiły się do tak intensywnie działających składników. Mogłyby wtedy przeciążyć włosy i przynieść niepożądane efekty.

Jak wybrać odpowiednie ampułki do włosów?

W każdej drogerii czy sklepie internetowym znajdziemy mnóstwo rodzajów ampułek na wypadające włosy. Trudno jednak czasem rozpoznać ampułki, które pomogą poradzić sobie z naszym problemem. Na co zwrócić uwagę? Przede wszystkim na skład. Dobrze działającym składnikiem ampułek na wypadające włosy jest aminexil. Odpowiada on za utrzymanie optymalnego poziomu kolagenu we włosach oraz dbanie o to, aby odpowiednia warstwa kolagenu otaczała cebulkę włosa. Składnikami, które pozytywnie świadczą o ampułkach, są też skoncentrowane ekstrakty roślinne. Naturalny skład kosmetyku jest przede wszystkim bezpieczny dla skóry głowy, ale też gwarantuje stopniowy efekt wzmocnienia oraz odbudowy włosów. Wiele osób poleca ampułki zawierające skrzyp polny, który jest znany ze swojego pozytywnego działania na skórę, włosy i paznokcie. Skrzyp polny można też pić w formie herbaty lub zażywać pod postacią tabletek, jednak porównując działanie ampułek do włosów, wypada ono bezkonkurencyjnie lepiej. Przede wszystkim ampułki działają bezpośrednio na cebulki włosów, więc działanie będzie znacznie szybsze i łatwiej dostrzegalne.

Jak stosować ampułki do włosów?

Ampułki powinniśmy stosować zawsze na umytą skórę głowy. Zawartość ampułki wcieramy w skórę głowy i nie spłukujemy jej, dzięki czemu substancje w niej zawarte mają czas, aby zadziałać na skórę głowy. Najważniejsze jest tu dokładne wmasowanie preparatu w skórę. Warto w tym celu wykonać delikatny kilkuminutowy masaż, który pobudzi krążenie i przyspieszy wchłanianie substancji, a także poprawi ukrwienie cebulek włosów, dzięki czemu będą mocniejsze i zdrowsze.