Spis treści:

  1. Wprowadzenie
  2. Co to jest Adobe Reader
  3. Jaki jest czas odtwarzania plików w Adobe Reader?
  4. Dlaczego warto usunąć Adobe Reader?
  5. Krótkie podsumowanie

Użytkownicy komputerów coraz częściej stoją nad problemem przegrzewania się procesora. Aby ochłodzić nieco swój sprzęt powinni zlokalizować programy, które go spowalniają, a nie są do końca potrzebne, w danym momencie użytkowania. Takim programem jest Adobe reader. Co to za program i dlaczego powinien zostać usunięty oraz z jakiego powodu został wpisany na listę programów spowalniających, o tym poniżej.

Co to jest Adobe Reader?

Adobe Reader to program, który czyta i pozwala w niewielkim stopniu modyfikować pliki o rozszerzeniu pdf. Oznacza to, że pliki te są najczęściej plikami do czytania. Są to zdjęcia książek, lub książki w postaci ebooków.

Jaki jest czas odtwarzania plików w Adobe Reader?

W tej kwestii Adobe Reader radzi sobie dość dobrze. Ebook o trzystu stronach otwiera się nawet w jedenaście sekund.

Dlaczego warto usunąć Adobe Reader?

Adobe Reader powoduje mocne osłabienie pracy procesora. Po odczytaniu pliku, który włączymy z jego pomocą, i który zamkniemy po wykorzystaniu go, Adobre Reader nadal pracuje w tle, przez co zajmuje miejsce i to aż trzydzieści megabajtów pamięci operacyjnej, która odpowiada za chwilowe wykorzystanie zasobów komputera. Procesor niepotrzebnie jest wykorzystywany.

Dodatkowe minusy Adobe Readera

Adobe Reader jest niedopracowanym programem, hakerzy często wykorzystują go do przechowywania wirusów i infekują sprzęt komputerowy osoby, która plik pobrała i otworzyła. Zabezpieczenia są niedostatecznie dopracowane.
Użytkownicy korzystający z Adobe Readera na co dzień powinni się zastanowić nad zmianą czytnika plików o rozszerzeniu pdf. Bezpieczeństwo to podstawa dobrze funkcjonującego systemu, na długie lata. Dodatkowo warto zadbać o procesor, który Adobe Reader niepotrzebnie spowalnia. Jeżeli nie chcesz mieć do czynienia z kradzieżą przez hakerów, warto zamienić Adobe Reader na inny program do czytania plików o rozszerzeniu pdf.